Ish trajneri i Shkëndijës, Gjoka, vazhdon karrierën në Arabinë Saudite!

Ish trajneri i Shkëndijës, Ernest Gjoka, karrierën e tij ka vendosur ta vazhdojë në Arabinë Saudite. Tekniku i njohur shqiptarë do të drejtojë skuadrën e Ohod FC. Një aventurë e largët, por mjaft interesante për një nga trajnerët që ka bërë histori në Shqipëri duke fituar titullin e parë kampion me

Bejtullait i paska mbetur peng që Shkëndija nuk fitoi FC Shkupin!

Futbollistët e Shkëndijës kishin marrë dy ditë lira nga stafi teknik, pas përballjes së ditës së shtunë me Shkupin në Tetovë, ndeshje kjo që në fund u mbyll me barazim pa gola. Pauza dy javore e kampionatit, shkaku i ndeshjeve ndërkombëtare të ekipeve përfaqësuese, i mundësoi trajnerit Qatip Osmani që tu

Alban Bushi: Kam marrë lojtar shqiptarë dhe jo të Kosovës! Çdo shqiptarë që flet shqip është shqiptarë

Kombëtarja shrpesa e Shqipërisë e udhëhequr nga trajneri, Alban Bushi, po përgatitet për dy ndeshjet miqësore përballë Maqedonisë së Veriut dhe Kroacisë që do të zhvillohen në tokën kroate. Trajneri Bushi kërkon progresin nga djemtë e tij, teksa paralajmëron se do t’u përshtatet karakteristikave të kundërshtareve. “Do t’i përshtatemi skemës që luajnë