Të gjithë me fanellën me nr.1, futbollistët e Ajaksit në përkrahje të legjendës Van der Sar

Portieri legjendar i Ajaksit, Juventusit, Mançester Junajtedit dhe Kombëtares së Holandës, Edvin van der Sar përfundoi dje në repartin e kujdesit intensiv të Klinikës së Neurologjisë KBC në Split të Kroacisë. Ai të premten u diagnostikua me hemorragji cerebrale. Një nga portierët më të mirë të të gjitha kohërave ishte me

Pas De Ligt, Juventusi merr edhe një tjetër futbollistë nga Ajaksi!

Skuadra kampione e Italisë, Juventusi ka shfaqur interesim për mbrojtësine  Ajaksit, Sergino Dest. 20-vjeçari ka shkëlqyer te skuadra hoandeze,  teksa Juventusi e sheh atë si përforcimin ideal për krahun e djathtë të mbrojtjes. Ajaksi për shërbimet e Dest kërkon 20 milion euro, shumë kjo që nuk duhet të jetë problem për “Zonjën

Ajaksi edhe zyrtarisht kampion i Holandës, e mbyll sezonin me dopietë

Ajaksi edhe zyrtarisht është shpallur kampion i Holandës, teksa të mërkurën në mbrëmje si mysafir në ndeshjen e fundit të javës së 34-të mundi De Grafshapin me rezultatin 4:1, njofton “infOSport.mk”. Në këtë mënyrë skuadra nga Amsterdami arriti që të ruajë diferencën prej 3 pikëve ndaj PSV Ajndhovenit, që në fund

Rikthehen emocionet e Ligës së Kampionëve me gjysmëfinalen e parë, Totenham-Ajaks

Sonte rikthehet Liga e Kampionëve me ndeshjen e parë gjysmëfinale, ku mejdanin në Londër do të ndajnë Totenhami dhe Ajaksi. Spektakli duket i garantuar në këtë sfidë që premton shumë paqartësi. Pasi  eliminoi kampionët në fuqi të Realit të Madridit dhe një prej skuadrave pretendente për të triumfuar këtë sezon, Juventusin, Ajaksi

E bujshme, Ajaksi shuan ëndërrën e Juves dhe Kristiano Ronaldos (VIDEO)

Ajaksi ka vazhduar me befasitë e këndshme të këtij edicioni në Ligën e Kampionëve. Pasi eliminuan Realin e Madridit në 1/8 e finales, sonte të besuarit e trajnerit Ten Hag eliminuan edhe kampionët e Italisë, Juventusin, duke u kualifikuar me plotë meritë për në gjysmëfinale, njofton “infOSport.mk”. Kristiano Ronaldo në minutën