Amir Rrahmani luan rolin e heroit në fitoren e Napolit ndaj Juves (VIDEO)

Edhe pse është aktivizuar shumë pak këtë sezon me Napolin, kapiteni i përfaqësueses së Kosovës, Amir Rrahmani arriti të detyronte kundërshtarin Xhorxho Kielini t’i merrte penallti në sfidën e javës së 22-të të Serisë A, Napoli-Juventus. Në minutën e 31-të të sfidës, kapiteni i kampionëve të Italisë i bllokon pamjen Rrahmanit

Gabimi trashanik në ndeshjen me Udineze, reagon Amir Rrahmani

Kapiteni i përfaqësueses së Kosovës, Amir Rrahmani ka reaguar pas gabimit trashanik të bërë në ndeshjen e djshme ndaj Udinezes. Rrahmani bëri gabim në mbrojtje, nga i cili përfitoi kundërshtari që barazoi shifrat në 1:1, me anë të Lasanja. Mirëpo, fal golit në minutën e fundit nga Tiemue Bakakoko, Napoli arkëtoi pikët

E bujshme, Milani kërkon të përforcojë mbrojtjen me reprezentuesin e Kosovës!

Amir Rrahmani, mbrojtësi i Napolit, nuk ka luajtur kurrë këtë sezon me ekipin që nënshkroi, duke qëndruar gjithmonë në stol dhe duke pritur debutimin. Por për mbrojtësin shqiptar duket se ka dritë në fund të tunelit. Mediumet italiane shkruajnë se interesim për shërbimet e Rrahmanit ka shprehur lideri aktual i Serie

Lajm i mirë për Rrahmanin, Kulibali largohet nga Napoli!

Liverpulli ka shfaqur sërish interesim për qendërmbrojtësin e Napolit, Kalidu Kulibali. Është ky një lajm i mirë edhe për mbrojtësin shqiptarë, Amir Rrahmani, i cili këtë verë u transferua te Napoli, mirëpo duke mos arritur të debutojë, për shkak të mbrojtësit senegalez, i cili po luan në formë të jashtëzakonshme. Kulibali

Amir Rrahmani zbulon dëshirën e madhe që ka për ndeshjen me Maqedoninë në Shkup

Kapiteni i përfaqësueses së Kosovës në futboll, Amir Rrahmani, njëherit anëtarë i skuadrës së Veronës në “Serie A” në një prononcim për Radio Televizionin e Kosovës, ka folur për ndeshjen e madhe kundër Maqedonisë së Veriut, e vlefshme për gjysmëfinale të Ligës së Kombeve, shkruan “infOSport.mk”. Ndeshja në fjalë fillimisht ishte

Rrahmani te Napoli! Drejtori sportiv i “napolitanëve” tregon arsyen e transferimit

Drejtori sportiv i Napolit Kristiano Xhuntoli vlerësoi se përse kapiteni i Përfaqësueses së Kosovës në futboll, Amir Rrahmani “është mbrojtësi i duhur” për skuadrën nga “Sao Paolo”. Në një prononcim për “Sky Sport Italia”, zyrtari i Napolit theksoi se 25-vjeçari “është i aftë në markim dhe i përshtatet më së miri

Kapiteni i Kosovës për rrëzimin e Qeverisë, Kurti: U hodh poshtë fjala e popullit!

Kapiteni i Përfaqësueses së Kosovës, Amir Rrahmani ka reaguar pas zhvillimeve të fundit politike në Kosovë, aty ku deputetët mbrëmë vonë votuan për shkarkimin e Qeverisë, së Albin Kurtit. Futbollisti i skuadrës italiane të Veronës, tashmë dy javë të plota ndodhet i vetmuar në izolim për shkak të koronavirusit, ndërsa atë