Napolit nuk i mjaftoi goli i Rrahmanit, është Barcelona që kualifikohet në çerekfinale (VIDEO)

Barcelona ka eliminuar Napolin dhe do të luaj në çerekfinale të Ligës së Kampionëve. Në ndeshjen e kthimit "katalunasit" shënuan fitore 3:1 në "Monzhuik" dhe pas barazimit 1:1 në ndeshjen e parë në Itali, ata vazhdojnë tutje, njofton "infOSport.mk". Golat e shënuar nga Fermin Lopez (15') dhe Zhoao Kanselo (17') i

Napoli ka gati kontratën dhe pagën e re për Amir Rrahmanin!

Amir Rrahmani do ta nënshkruajë shumë shpejt kontratën e re me Napolin. Futbollisti kosovar po shfaq formë solide me klubin italian, drejtuesit e së cilës skuadër po planifikojnë ta shpërblejnë me një kontratë të re kapitenin e përfaqësueses së Kosovës. Sipas gazetarit sportiv italian Nicolo Schira, marrëveshja në mes të palëve është

Rrahmani pjesë e formacionit të javës në “Serie A”

Kapiteni i përfaqësueses së Kosovës, Amir Rrahmani, sipas “SofaScore” është zgjedhur në formacionin e javës 21-të në Serie A. Napoli fundjavën që lamë pas triumfoi 3:0 ndaj Specias, teksa Rrahmani ishte ndër më të mirët në fushën e lojës. Futbollisti kosovar u vlerësua me notën 7.8, ndërsa përveç tij nga rradhët e

Rrahmani rinovon me Napolin, ja shifrat e reja!

Amir Rrahmani është shumë pranë rinovimit të kontratës me klubin e tij aktual, Napoli. Siç raporton “Sky Italia”, drejtuesit e skuadrës “napolitane” duhet ta zyrtarizojnë kontratën e re të futbollistit kosovar që në javën e ardhshme. Kontrata aktuale e Rrahmanit me Napolin është valide deri në vitin 2024, megjithatë paraqitjet e

Amir Rrahmani nuk harron klubin e tij të parë, vizitë KF Ramiz Sadikut në Kosovë!

Kapiteni i Përfaqësueses së Kosovës, aktualisht pjesë e skuadrës së njohur italiane të Napolit, Amir Rrahmani, gjatë ditës së sotme ka vizituar klubin e Ramiz Sadikut, ku edhe ka shfrytëzuar mundësinë që të stërvitet, duke kujtuar fillimet e tij të para me futbollin. Rrahmani u takua me futbollistët e rinjë të

Rrahmani me paraqitje fantastike në barazimin e Napolit ndaj Barcelonës (VIDEO)

Ndeshja e parë e fazës nokaut në Liga Europa ndërmjet Barcelonës dhe Napolit ka përfunduar me barazimin 1:1. Ishin “napolitanët” që kaluan të parët në epërsi përmes Piotr Zielinskit në minutën e 29-të, derisa “katalunasit” barazimin e arritën vetëm në pjesën e dytë përmes penaltisë, të cilën në gol e shndërroi

Lajm bombastik nga Italia, Alioski i bashkohet Elmazit te Napoli!

Një lajm bombastik na vjen nga Italia. Siç raporton “Tuttosport”, Napoli është i interesuar për shërbimet e futbollistit shqiptarë, Ezgjan Alioski, i cili do mund të mbulonte mjaft mirë krahun e majtë të mbrojtjes. Për shërbimet e futbollistit shqiptarë, Napoli është i gatshëm të harxhojë 10 milion euro, shumë kjo e

Përveç Rrahmanit, ndaj Suedisë mungon edhe një tjetër titullarë!

Përfaqësuesja e Kosovës mbrëmë në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë mundi Lituaninë me rezultatin e thellë 4:0, duke lënë përshtypje të mirë para opinionit sportiv në Kosovë, por edhe më gjërë. Kjo fitore me siguri se do të ndikojë pozitivisht tek “Dardanët”, të cilët ditëve në vijim do të kenë dy

Sa i pafat, Rrahmani mungon sonte ndaj Milanit!

Amir Rrahmani pritet të mungojë në duelin që Napoli i tij do ta luaje sonte kundër Milanit në “San Siro”, përcjellë “infOSport.mk”. “Corriere dello Sport” ka shkruar të shtunën se sërish do të ketë ndryshime në mbrojtjen e “napolitanëve”, për shkak të dëmtimit të kapitenit të Kosovës. Sipas mediumit italian, Rrahmani ka