Te Shkëndija i mungoi goli, por te Prishtina Ardian Limani shënon në debutim!

Ardian Limani gjatë stinorit vjeshtorë, ishte një ndër futbollistët më standard te Shkëndija e Tetovës, duke qenë titullarë në të gjitha 18 ndeshjet dhe duke kaluar në fushë plotë 1531 minuta. Mirëpo edhe kjo nuk mjaftoi, pasi me ndryshimet e bëra te skuadra tetovare, drejtuesit "kuqezi" vendosën që të ndahen me

Limani i Shkëndijës shumë shpejtë bëhet me skuadër të re! Prezantohet te Prishtina

Ardian Limani shumë shpejtë ka gjetur skuadrën e tij të re, ku do të vazhdojë karrierën futbollistike. Futbollisti gjilanas, i cili disa ditë më parë shkëputi kontratën me Shkëndijën e Tetovës, gjatë ditës së sotme është prezantuar te skuadra shumë herë kampione e Kosovës, FC Prishtina, njofton “infOSport.mk”. Kështu, Limani rikthehet

Konfirmohet lajmi i infOSport.mk”, Shkëndija prezanton Ardian Limanin e Dritës së Gjilanit

Ardian Limani është futbollisti më i ri i Shkëndijës, me të cilën skuadër ka nënshkruar kontratë dy vjeçare. Bëhet fjalë për një futbollistë 29-vjeçar, i cili luan në qendër të mbrojtjes. Ai te Shkëndija pritet të zëvendësojë kapitenin Egzon Bejtullai, i cili nuk pranoi të vazhdojë kontratën me “kuqezinjtë” nga