Argjentina mundi Brazilin midis “Marakanës” (VIDEO)

  Falë golit të mbrojtësit Otamendi, Argjentina mundi Brazilin në “Marakana” me rezultatin minimal 1:0. Ndeshjen e paralajmëroi një zënkë mes tifozërive të të dyja kombëtareve në tribuna, ashtu që ishte në pikëpyetje nëse e njëjta do të fillojë, mirëpo pas konsultimeve të drejtuesve të COMNEBOL me përfaqësuesit e kombëtares argjentinase,

Super ndeshja Brazil-Argentina ndërpritet për shkak rrahjes së tifozërive në “Marakana” (VIDEO)

Kombëtaret e Brazilit dhe Argjentinës duhet të zhvillojnë ndeshjen e javës së 6-të në kuadër të eliminatoreve të zonës CONMEBOL. Megjithatë fillimi i këtij takimi është shtyrë, për shkak rrahjes së tifozërive në tribunat e stadiumit legjendar “Marakana”. Deri te kjo rrahje mes tifozërive erdhi për shkak fërshëllimave të tifozëve vendas

Francezët po mbledhin firma për përsëritjen e finales me Argjentinën!

Humbja e Francës në finalen e Botërorit ndaj Argjentinës duket se është e papranueshme për disa tifozë francez, të cilët po mbledhin firma që ndeshja të përsëritet për të rikthyer “padrejtësinë”. Në përshkrimin thuhet: “Arbitri u shit plotësisht, nuk pati asnjë penallti plus një faull ndaj Mbappes në golin e dytë të

“Qatar 2022”, super Lionel Messi dërgon Argjentinën në finale (VIDEO)

Lionel Messi ka shkëlqyer edhe njëherë tjetër, duke ndihmuar Argjentinën e tij që të prek finalen e madhe  të Kupës së Botës, që po mbahet në Katar, shkruan “infOSport.mk”. Argjentina me të në skuadër mundi sonte Kroacinë me rezultatin 3:0 në gjysmëfinalen e parë të këtij Botërori, duke u mohuar kroatëve

Ëndërra e Messit dhe Argjentinës vazhdon, “gauçosët” do luajnë në gjysmëfinale (VIDEO)

Argjentinë-Kroaci është gjysmëfinalja e parë e Botërorit “Qatar 2022”, njofton “infOSport.mk”. Pasi Kroacia eliminoi Brazilin e madh, Argjentina e Lionel Messit në gjysmëfinalen e dytë mundi Holandën e Luis Van Gal, edhe atë vetëm pas ekzekutimit të penaltive, pasi koha në ndeshjen e rregullt dhe pas 120 minutave lojë u

Argjentina rikthehet në lojë, mund dhe eliminon Meksikën nga “Qatar 2022”

Argjentina rikthehet tek fitorja, pas asaj disfate të papritur nga Arabia Saudite në ndeshjen e parë të grupit “C”, njofton “infOSport.mk”. Argjentina e Messit sonte në stadiumin “Lusail” para 88 966 shikuesve mundi Meksikën me rezultatin 2:0, duke rikthyer shanset reale për kualifikim në ndeshjet e 1/8 së finales. Golat e bukur