Zvicra falë eurogolit të Shaqirit në pushim shkon me epërsi përballë Bjellorusisë (VIDEO)  

Zvicra në këto momente po zhvillon ndeshjen kundër Bjellorusisë, ndeshje kjo e vlefshme për xhiron e 7-të në grupin “I” eliminatorë për kualifikim në Europianin e vitit të ardhshëm që do të mbahet në Gjermani, njofton “infOSport.mk”. Ekipi kombëtar  zviceran pas 45 minutave të para avanson ndaj Bjellorusisë me rezultatin minimal

Xhaka dhe Shaqiri do luajnë në Serbi, gazeta kroate pyet UEFA-n: A do të luajë edhe Kosova kundër Bjellorusisë në Serbi?

UEFA e ka konfirmuar se ndeshja e parë e Bjellorusisë kundër Zvicrës së Granit Xhakës dhe Xherdan Shaqirit në kualifikimet për Kampionatin Evropian 2024 do të zhvillohet në Novi Sad të Serbisë. Ky është vendimi i Federatës Evropiane të Futbollit (UEFA), pasi Bjellorusia është nën sanksione për shkak të mbështetjes së