Boateng, një zgjidhje ideale për mbrojtjen e Juves

Skuadra kampione e Italisë, Juventusi do të tentojë të transferojë mbrojtësin e Bajernit të Munihut, Zherom Boateng, njofton e përditshmja gjermane “Bild”, përcjellë “infOSport.mk”. Marrëveshja aktuale e reprezentuesit gjerman me “bavarezët” skadon verën e vitit 2021-të, mirëpo vetë Boateng në një intervistë kishte pranuar se po mendon për sfida të reja

Lajme të mira për Bajernin, kthehen edhe dy futbollistë ndaj Realit 

Nga radhët e Bajernit të Munihut shpresojnë që mbrojtësit Mats Humels dhe Zherom Boateng të kurohen në kohë dhe ti bashkohen ekipit njëjtë sikurse edhe Robert Levandovski në ndeshjen e kthimit kundër Realit të Madridit, e vlefshme për çerekfinalet e Ligës së Kampionëve Evropian. “Humels do ju nënshtrohet disa testimeve sonte”