Konfirmohet edhe një lajm tjetër i “infOSport.mk”, Krasniqi i Prishtinës vishet “kuqezi”

Endrit Krasniqi është emri më i ri te Shkëndija. Bëhet fjalë për një  mesfushor me tipare sulmuese, i cili te skuadra tetovare vjen nga rradhët e Prishtinës. 28 vjeçari Krasniqi me “kuqezinjtë” nga Tetova ka firmosur kontratë 2 vjeçare, menjëherë pasi me sukses kaloi ekzaminimet mjekësore. Një transferim të këtillë “infOSport.mk” kishte

Endrit Krasniqi konfirmon largimin nga Prishtina, e presin te Shkëndija!

Një prej futbollistëve më të mirë në futbollin e Kosovës, Endrit Krasniqi ka konfirmuar largimin nga Prishtina, me të cilën skuadër mbrëmë fitoi Kupën e Kosovës, njofton “infOSport.mk”. “Ka qenë kënaqësi të jem pjesë e Prishtinës. Kam kontratë deri më 30 qershor, por me shumë mundësi nuk do të jem më

Futbollisti më i mirë i vitit të kaluar i zgjedhur nga FFK, vazhdon bashkëpunimin me Prishtinën

Futbollisti më i mirë në Kosovë për vitin e kaluar i shpallur nga Federata e Futbollit të Kosovës, Endrit Krasniqi, ka vendosur që ta vazhdojë karrierën te FC Prishtina. Klubi dhe lojtari ditë më parë nuk arritën marrëveshje për ta vazhduar bashkëpunimin, mirëpo e pamundura u bë e mundur duke e