Botërori i femrave, hidhet shorti! Maqedonia në grup me Anglinë, Shqipëria në të njëjtin grup me Kosovën

Ditën e sotme në Nion të Zvicrës, është hedhur shorti për eliminatoret e Botërorit të femrave që do të zhvillohet në vitin 2023. Përfaqësuesja e Maqedonisë do të luaj në grupin “D”, së bashku edhe me Anglinë, Austrinë, Irlandën e Veriut, Letoninë dhe Luksemburgun. Ndërkohë edhe kombëtarja shqiptare e femrave ka

Astrit Merko me vashat e U19 të Maqedonisë triumfuan në turneun në Letoni

Përfaqësuesja e femrave të Maqedonisë deri në moshën 19-vjeçare ka fituar vendin e parë në turneun zhvillues të UEFA-s, që u mbajt  në Talin të Estonisë. Përfaqësuesja e re e drejtuar nga Astrit Merko shënoi dy fitore në kuadër të këtij turneu. Në ndeshjen e parë vashat “verdhe kuq” mundën nikoqiret e Estonisë