FFK dhe policia ndërhyjnë dhe ndërprejnë ndeshjen ilegale mes skuadrave serbe në Kosovë

Federata e Futbollit të Kosovës në bashkëpunim me Policinë e Kosovës kanë intervenuar të dielën dhe kanë ndërprerë ndeshjen ilegale mes klubeve nga Liga e Tretë Serbe. Futbolli në Kosovë tashmë është pezulluar për shkak të përkeqësimit të situatës me pandeminë, por kjo nuk i ndali klubet serbe që të organizojnë

Ndahet nga jeta presidenti i parë i FFK-së, Agim Ademi me mesazh ngushëllues

Agim Bytyqi, presidenti i parë i FFK-së, është  ndarë sot nga jeta dhe Federata e Futbollit të Kosovës, i ka shprehur ngushëllime familjes së tij. Në mesazhin ngushëllues të Federatës drejtuar familjes Bytyqi, shkruhej: E nderuara Familje Bytyqi, Të nderuar, drejtues të KF “Liria” Me pikëllim të thellë dhe zemër të thyer e

FFK së bashku me futbollistët ndihmojnë familjet në nevojë, madje edhe ato në Preshevë

Federata e Futbollit të Kosovës në bashkëpunim me futbollistët e ekipit të parë përfaqësues “A”, do të ndihmojë familjet në nevojë, shkruan Gazeta inFokus. Pakot ushqimore do të dërgohen në shtatë regjionet e Kosovës, ku do ti dorëzohen njerëzve në nevojë. Do të jetë rreth 300 pako që do të shpërndahen në