Edhe Zuka konfirmon bisedimet me Renovën, por….!

Pasi gjatë ditës më herët ishte drejtori sportiv, Lirim Saiti, ai që konfirmoi bisedimet me shkupjanin, Fisnik Zuka, është ky i fundit që vetëm vërtetoi të njëjtat, duke bërë edhe më reale pistën e kalimit të tij te skuadra tetovare, njofton “infOSport.mk”. Megjithatë peng është dokumentacioni, i cili ende nuk është

Fisnik Zuka pranë divorcit me Flamurtarin, pritet rikthimi i tij në Maqedoni!?

Fisnik Zuka vetëm pas 6 muajve të kaluar te Flamurtari i Vlorës mund të rikthehet në Maqedoni, njofton “infOSport.mk”. Pas ndryshimeve të bëra në stafin teknik te skuadra vlonjate, Zuka me shumë gjasa do të largohet nga klubi “kuqezi”, ndërsa ka gjasa që të rikthehet sërish në futbollin tonë vendor. Rikujtojmë

Zuka, Muarem dhe Gafuri debutojnë me gol te Flamurtari

Fisnik Zuka, Muarem Muarem dhe Argjent Gafuri sot kanë zhvilluar ndeshjen e tyre të parë me fanellën e Flamurtarit, njofton “infOSport.mk”. Në prag të nisjes së përgatitjeve dimërore në Antalia të Turqisë, skuadra vlonjate ditën e sotme e zhvilloi për tu përballur me ekipin e të rinjëve, ku Duro ju dha

ZYRTARE, Fisnik Zuka pjesë e Flamurtarit

Futbollisti i talentuar shkupjan, Fisnik Zuka edhe zyrtarisht është prezantuar te skuadra e Flamurtarit të Vlorës, njofton "infosport.mk". 22-vjeçari Zuka te skuadra vlonjate kalon nga rradhët e Fc Shkupit, pjesë e së cilës ishte që nga viti 2015-të. Ai me Flamurtarin ka nënshkruar kontratë 18 mujore, ndërsa që nesër me skuadrën e

Fisnik Zuka nesër prezantohet te Flamurtari!

Transferimi i Fisnik Zukës te Flamurtari i Vlorës tashmë është vetëm çështje kohësh. Burime të “infOSport.mk” bëjnë me dije se futbollisti i talentuar shkupjan gjatë ditës së nesërme pritet të prezantohet nga ana e drejtuesve të skuadrës vlonjate, që në këtë mënyrë bënë edhe goditjen e katërt në kuadër të