Fisnik Zuka rikthehet te Renova

Fisnik Zuka sot edhe zyrtarisht ka vënë të zezën mbi të bardhë, duke nënshkruar kontratë me ekipin e Renovës. Siç mëson “infOSport.mk”, shkupjani me skuadrën nga Xhepçishti ka nënshkruar kontratë një vjeçare, duke u bërë futbollisti i parë që i bashkohet Renovës gjatë këtij afati kalimtarë të dimrit, i cili

Dy ish futbollistë të FC Shkupit i bashkohen Rabotniçkit

Pas Muaream Muarem, skuadra e Rabotniçkit ka arritur që të angazhojë edhe dy ish futbollistë të FC Shkupit, njofton “infOSport.mk”. Bëhet fjalë për Fisnik Zukën, i cili së fundmi ishte pjesë e Renovës nga Tetova dhe Kristijan Stojkovskin, që te “romantikët” erdhi nga rradhët e Akademia Pandev. 28-vjeçari Stojkovski me Rabotniçkin ka

Fisnik Zuka megjithatë vazhdon bashkëpunimin me Renovën

Fisnik Zuka njëjtë sikurse Bashkim Veliu ka vendosur që të vazhdojë  bashkëpunimin me Renovën edhe për një vit tjetër, njofton “infOSport.mk”. Në këtë mënyrë drejtuesit e Renovës zgjodhën problemin e mbrojtësit të krahut të majtë, duke arritur për të bindur shkupjanin Zuka, i cili fillimisht nuk kishte arritur të gjejë gjuhë