Edhe një tjetër sukses i futbollit shqiptarë, Shqipëria organizatore e finaleve të Kampionatit Europian për U17

Komiteti Ekzekutiv i UEFA-s ka miratuar sot një tjetër vendim të rëndësishëm për futbollin shqiptar. Zyra për shtyp e FSHF-së ka bërë të ditur se në mbledhje e sotme është miratuar kandidatura e Shqipërisë për të organizuar fazën finale të Kampionatit Europian për U17 në vitin 2025. Aktiviteti në fjalë zhvillohet

Vjen ndryshimi i madh në futboll!

Dëshira e trajnerëve të futbollit u plotësua.Prej kohësh skuadrat mund të kryejnë pesë zëvendësime gjatë një ndeshje, dy më shumë sesa zakonisht. Por, tani duhet zgjidhur një tjetër problem që lidhet me vonesat gjatë kohës së ndërrimeve, sidomos në minutat e fundit. Në MLS, kampionatin amerikan të futbollit, duan të minimizojnë

Leopardi duke ndjekur futboll! Sa prej jush do e vazhdonit lojën…!? (VIDEO)

Afrika njihet si “atdheu” i shumë kafshëve të egra, derisa shpesh herë kemi parë që ato shëtisin lirshëm edhe nëpër vende publike. Pikërisht kjo gjë kishte ndodhur në këtë kontinent, kur gjatë një ndeshje futbolli midis shokësh, papritur si një i “ftuar” special ishte një leopard. Ky leopard ishte shtrirë disa metra

E goditi me gjithë fuqinë që kishte duke i shkaktuar 24 qepje në fytyrë! (VIDEO)

Një futbollist tajlandez është përjashtuar nga klubi i tij në Bangkok pasi gatë një ndeshje futbollistike goditi një kundërshtar me bërryl. Aitsaret Noichaiboon u kap në kamera duke sulmuar Supasan Ruangsuphanimit të Universitetit të Bangkokut të Veriut në minutën e pestë të pushimit në një ndeshje të kategorisë së tretë, njofton

Botërori i femrave, hidhet shorti! Maqedonia në grup me Anglinë, Shqipëria në të njëjtin grup me Kosovën

Ditën e sotme në Nion të Zvicrës, është hedhur shorti për eliminatoret e Botërorit të femrave që do të zhvillohet në vitin 2023. Përfaqësuesja e Maqedonisë do të luaj në grupin “D”, së bashku edhe me Anglinë, Austrinë, Irlandën e Veriut, Letoninë dhe Luksemburgun. Ndërkohë edhe kombëtarja shqiptare e femrave ka

Kosova dhe Turqia thellojnë bashkëpunimin në futboll, organizojnë edhe një miqësore me tifozë

Presidenti i Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi ka qenë ditën e sotme në Turqi, teksa ka takuar homologun e tij, Nihat Ëzdemir. Në këtë takim mes palëve janë arritur shumë marrëveshje, teksa është firmosur Memorandumi i Bashkëpunimit, i cili lejon thellimin e mëtejshëm të bashkëpunimit. Si pasojë e kësaj