Gostivari nuk ndalet, pas Angelçe Timovskit, gati të prezantojë edhe sulmuesin nigerian, Kehinde

KF Gostivari nuk ka ndërmend të ndalet, kur janë në pyetje prurjet e reja te kjo skuadër për sezonin 2023/24 në elitën e futbollit vendor. Pasi disa orë më parë prezantuan futbollistin e deridjeshëm të FC Shkupit, Angelçe Timovskin, ata nuk ka vonuar shumë dhe kanë paralajmëruar edhe transferimin e sulmuesit

Pas dyshes Kalanoski-Stojanov, edhe Vildan Kerim largohet nga Gostivari

Pas sulmuesit, Antonio Kalanoski dhe mbrojtësit,  Darko Stojanov, mesfushori Vildan Kerim është futbollisti i tretë që largohet nga Gostivari, njofton “infOSport.mk”. 28-vjeçari Kerim njëjtë sikurse edhe Stojanov, skuadrës së Gostivarit iu bashkua verën e vitit të kaluar nga Vardari, duke u bërë kështu pjesë e gjeneratës së artë, që skuadrës nga

Gostivari transferon Rexhepin e Vëllazërimit

Gostivari ka kompletuar transferimin e futbollistit tetovar, Sherif Rexhepi, i cili edicionin e fundit luajti me fanellën e Vëllazërimit të Kërçovës, njofton “infOSport.mk”. Bëhet fjalë për një futbollistë vetëm 20-vjeçar, i cili sezonin e kaluar me Vëllazërimin në Ligën e Dytë – Perëndim realizoi plotë 11 gola. Ndryshe Rexhepi rrjedhë nga shkolla

Biznismeni Muamet Tahiri e bën Dobërdollin me stadium të ri futbolli (VIDEO)

Sporti është shëndet, ndërsa e ardhmja e sigurtë e një populli përfundimisht është rinia e shëndoshë. Shqiptarët historikisht të detyruar nga rrethana të ndryshme janë përballur me vështirësitë e jetës, ndërsa mungesa e finansave ka bërë që shumë bashkëqytetarë të marrin rrugën e mërgimit për një jetë më të mirë.