Granit Xhaka edhe zyrtarisht është i Romës!

Granit Xhaka është zyrtarisht lojtari më i ri i Romës, raporton "Calciomercato.it", përcjellë "infOSport.mk". Kishte në fakt gati 2 muaj që flitej për transferimin e futbollistit shqiptarë te skuadra e njohur italiane, derisa vetëm sot u bë zyrtare. Roma e ka blerë mesfushorin për shifrën e 20 milion eurove, të holla këto

Granit Xhaka gjithnjë e më afër Romës!

Granit Xhaka për momentin është i fokusuar për Europianin e futbollit, që nis me 11 qershor, ndërsa i njëjti do të luaj me përfaqësuesen e Zvicrës. Ndërkohë emri i tij është një dëshirë e vazhdueshme e trajnerit të Romës, Hoze Murinjos. Siç duket negociatat kanë avancuar dhe Roma është pranë nënshkrimit

CIES: Granit Xhaka, pjesë e formacionit të sezonit në Premierligë

Mesfushori shqiptarë i Arsenalit, Granit Xhaka bënë pjesë në formacionin e sezonit në Premierligë nga Qendra Ndërkombëtare e Studimeve Sportive (CIES). Ai paraprakisht u emërua si futbollisti më i mirë i Arsenalit në sezonin 2020/21. Xhaka u zgjodh në qendër të mesfushës bashkë me yllin e Mançester Sitit, Rodri. Pikërisht kampionët e rinj

Arteta i mahnitur nga paraqitjet e Xhakës! (VIDEO)

Arsenali të dielën në kuadër të javës së 26-të mundi Leçester Sitin, ndërsa edhe njëherë tjetër me lojë të mirë në rradhët e “topçinjëve”, u dallua futbollisti shqiptarë, Granit Xhaka. Mesfushori me origjinë nga Kosova, që luan me Zvicrën, pas përfundimit të ndeshjes ka marrë lëvdata edhe nga ana e trajnerit

UEFA lavdëron punën e Xhakës dhe Shaqirit te përfaqësuesja e Zvicrës

Sajti zyrtar i Shtëpisë Europiane të Futbollit (UEFA) ka prezantuar të hënën Përfaqësuesen e Zvicrës si një prej pjesëmarrëseve në “Euro 2020(1)” që mbahet këtë verë. Zvicra është në grupin A së bashku edhe me Turqinë, Italinë dhe Uellsin e Garet Bejll. Kjo do të jetë pjesëmarrja e pestë e ekipit kombëtar