E bujshme, Junajtedi transferon futbollistin shqiptarë!

Mançester Junajtedi sezonin e ri futbollistik e ka nisur mes shumë problemesh. Në verë u kërkua një lojtar krahu dhe në shënjestër ishte Sanço i Borusia Dortmundit, por në fund nuk arriti ta transferojë atë për shkak të çmimit shumë të lartë. Mediat në Spanjë raportojnë se “Djajtë e Kuq” tashmë

Zbulohet oferta e Mançester Junajtedit për Vedat Muriqin

Mediat turke kanë zbuluar se Mançester Junajtedi dështoi me një ofertë të janarit për sulmuesin e Fenerbahçe, Vedat Muriqi. Sipas mediumit turk “Fotospor”, Fenerbahçe ka refuzuar një ofertë prej 25 milionë eurosh nga Junajtedi për sulmuesin e Përfaqësueses së Kosovës. Gjigandi turk nuk do të humbas lojtarin para fundit të sezonit dhe

Gjigandët gjerman, Bajerni dhe Dortmundi në garë për talentin anglez!

Dy skuadrat gjigande gjermane, Bajern Munihu dhe Borusia Dortmundi janë vënë në garë për shërbimet e talentit angleze të Birmnigamit, Jude Bellingham, raporton anglezja “Mirror”. 16-vjeçari ka tërhequr vëmendjen e shumë klubeve europiane pasi ka shpërthyer në ekipin e parë të ekipit që aktualisht luan në “Championship”. Megjithatë Bajerni dhe Dortmundi nuk

Juventusi fiton garën me Interin dhe Junajtedin për talentin italian të Breshës!

Merkato e dimrit po afrohet, ndërsa skadra kampione në fuqi e Italisë, Juventusi pret me padurim që të përforcojë skuadrën. Ata i kanë vënë syrin talentit të Breshës, Sando Tonali, për të cilin gjithashtu interesohen edhe Interi dhe Mançester Junajtedi. Për këtë arsye “bardhezinjtë” kanë vendosur të përshpejtojnë operacionin. Sipas “Tuttosport”, drejtori

Njihuni me 10 futbollistët e Junajtedit që kanë gati valixhet për tu larguar

Edhe pse kanë kaluar vetëm dy muaj nga nisja e sezonit të ri futbollistik, shumë futbollistë të Mançester Junajtedit megjithatë kanë filluar të mendojnë për klubin e tyre të rradhës. Siç shkruan “Daily Mail” sot, disa futbollistë janë të mërzitur me trajnerin Hoze Murinjo, ndërsa një pjese të vogël të futbollistëve