Mbyllet merkato e dimrit, njihuni me të gjitha lëvizjet në Superligën shqiptare

Mbrëmja e natës së kaluar ishte e fundit, sa i përket merkatos së janarit në Superligën shqiptare. Thuajse të gjitha skuadrat pësuan ndryshime, ndërsa më aktiv ishte Partizani. “Demat e Kuq” sollën plotë 10 futbollistë të rinj, përfshirë këtu edhe Ferhan Hasanin. Nuk mbeti aspak mbrapa edhe Tirana, që transferoi Taulant

Në Shqipëri të shqetësuar, tregu në Kosovë po na i prish planet e merkatos

Skuadrat kosovare kanë hyrë fuqishëm në tregun e transferimeve të futbollistëve, teksa ofrojnë shifra shumë të larta për ti marrë ata në skuadrat e tyre. Madje, sytë e shumë skuadrave të Superligës janë nga Superliga shqiptare. Pikërisht, drejtori i Vllaznisë së Shkodrës, Matko Djermati në një intervistë për “Star Plus TV”

Koronavirusi bënë që merkatoja e verës të zgjas deri më 31 dhjetor

Koronavirusi ka futur në kaos të gjitha kalendaret që lidhen me botën e sportit. Kampionate të shumta në futboll, basketboll, gara të Formula 1 e “Moto GP”, dhe shumë sporte të tjera janë afektuar nga përhapja e “Covid19”. Sipas raportimeve të fundit të përditshmes së njohur franceze, “L’Equipe”, Shtëpia e Futbollit Botëror