Ronaldo kundër Realit! A mund të ndodh kjo që në 1/8 e finales të Ligës së Kampionëve?

Juventusi me fitoren 2:1 në transfertë ndaj Lokomotivës së Moskës ka siguruar kalimin në fazën tjetër të Ligës së Kampionëve. Kampionët e “Serie A”, në xhiron e radhës të grupit “D” presin Atletiko Madridin në Torino, dhe me një barazim të mundshëm, do të sigurojnë vendin e parë në grup. Në fazën

Reali bën hapin e madh për transferimin e Nejmar

Real Madridi humbi Kristiano Ronaldon, mirëpo nuk ka humbur shpresat për transferimin e brazilianit Nejmar nga rradhët e Paris Sen Zhermenit. “Mbretërit” thuhet se kanë gati ofertën “bombastike” për zëvendësuesin e Kristiano Ronldos, largimi i të cilit drejt Juves ka lënë një boshëllëk të madh në repartin ofenziv të sulmit “madrilen”. “Marca”