Sefer Emini, njeriu vendimtarë, shënon dhe Makedonija GJ.P trofeun e Kupës ja siguron (VIDEO)

Makedonija GJP është fituesja e Kupës së Maqedonisë për sezonin 2021/2022, duke mundur në finalen e madhe Sileksin nga Kratova, njofton “infOSport.mk”. Ndeshja e zhvilluar në arenën “Todor Proeski” doli të jetë një ndeshje e fortë dhe jo me aq shumë raste për gol, ndërsa në saje të një loje të

Emini beson se Makedonija GJ.P ka kualitet për të rikthyer Kupën në Gjorçe!

Finalja e Kupës së Maqedonisë në futboll merr gjithë vëmendjen sot në vendin tonë. Dy skuadrat finaliste, Makedonija GJ.P dhe Sileksi besojnë fuqishëm tek trofeu, edhe pse në fund patjetër të kemi një humbës. Optimizmi është prezent në të dyja taboret, sidomos tek futbollistët e Makedonija GJ.P, që janë të gatshëm

Sefer Emini me dy eurogola mundi i vetëm Skopjen në Autokomandë (VIDEO)

Dy skuadrat shkupjane, Skopje dhe Makedonija GJ.P, sot hapën siparin e javës së 14-të në Ligën e Parë Futbollistike të Maqedonisë, njofton “infOSport.mk”. Ndeshja në fjalë u zhvillua në lagjen e Autokomandës, ndërsa falë dy eurogolave të mesfushorit shqiptarë, Sefer Eminit, Makedonija GJ.P nga kjo transfertë u largua me fitoren 2:1. Ndryshe

Sefer Emini në mënyrën më të mirë përshëndetet me Makedonija GJ.P., me gol dhe fitore (VIDEO)

Sefer Emini gjatë ditës së sotme ka zhvilluar ndeshjen e tij të fundit me fanellën e Makedonija GJ.P, duke ndihmuar edhe njëherë tjetër skuadrën e tij drejt një fitoreje të rradhës, njofton “infOSport.mk”. Emini shënoi golin e parë në fitoren 2:0 të Makedonija GJ.P ndaj Struga Trim Lum, duke arritur kështu