Alioskit te Lidsi mund ti bashkohet një tjetër shqiptarë!

Skuadrat evropiane kanë gjuajtur rrjetën e transferimeve tek talentët kosovar. Së fundmi tre skuadra angleze janë në ndjekje të anësorit të Përfaqësuesës së Kosovës, Benjamin Kololli. Krahas Lids Junajtedit dhe Brentfordit, në garë për lojtarin e Cyrihut ka hyrë edhe Shefilld Vendzi, aty ku luan edhe reprezentuesi tjetër kosovar, Atdhe Nuhiu. “Football Insider”

Tifozët e klubit anglez kërkojnë largimin e futbollistit të përfaqësueses së Kosovës

Tifozët e Shefilld Vendzi të pakënaqur me paraqitjet e sulmuesit kosovar, Atdhe Nuhiu, po kërkojnë largimin e tij nga “Hillsborough”. Sulmuesi shtatëlartë kosovar me skuadrën angleze ka kontratë të vlefshme deri më 30 qershor të këtij viti. Tifozët e Shefilld Vendzi kanë kërkuar që të mos ti zgjatet kontrata, ashtu që gjasat