Pas trofeut të Kupës, gjenerata U16 e Shkëndijës siguron edhe titullin kampion!

Shkëndija U16 shpallet kampione e Maqedonisë së Veriut në gjeneratën U16 në Super Ligën vendit një xhiro para përfundimit të sezonit. “Kuqezinjtë” e rinjë sot në kuadër të xhiros së 21-të shënuan fitore 5:1 përballë ekipit të Kull-Zdravje, duke siguruar edhe matematikisht titullin e kampionit. Takimi i zhvilluar në Tetovë nisi

Hisar Ali nuk ndalet së shënuari, realizon edhe në finalen e Kupës përballë Bregallnicës (VIDEO)

Sulmuesi i talentuar “kuqezi”, Hisar Ali realizoi golin e dytë  për Shkëndijën, duke ndihmuar në këtë mënyrë skuadrën e tij U16 për të fituar trofeun e Kupës për edicionin 2022/23, raporton “infOSport.mk”. Pionerët e rinj të Shkëndijës regjistruan fitore 3:2 ndaj skuadrës nga Shtipi, ndërsa përveç, Hisar Ali, për “kuqezinjtë” realizuan

Shkëndija U16 mundi moshatarët e saj të FC Shkupit dhe kualifikohet në finale, shkëlqen Hisar Ali

Përveç futbollit në konkurrencë të seniorëve, sot në vendin tonë prezent ishte edhe futbolli për grupmoshat e reja, e ku në qendër të vëmendjes ishte dueli gjysmëfinalë i Kupës së Maqedonisë, midis dy skuadrave shqiptare, Shkëndijës dhe FC Shkupit, që njëherit njihen mirë me akademinë e tyre që posedojnë, shkruan

Gjeneratat e reja të Shkëndijës rrugës së kampionëve të mëdhenj, fitojnë edhe Kupën e tretë

Gjeneratat e reja të Shkëndijës vazhdojnë të jenë 100% të suksesshëm në ndeshjet finale të Kupës së Maqedonisë. Pasi të martën ekipet U19 dhe U18 fituan trofeun e Kupës në kategoritë përkatëse, sot vitrinat e “kuqezinjëve” u pasuruan me një tjetër trofe pasi Kupën e Maqedonisë e fitoi edhe Shkëndija