Guardiola do ta shesë Sterlingun për të sjellë te Siti dy super yje!

Pep Guardiola është duke planifikuar një revolucion të sulmit te Mançester Siti. Sipas asaj që pohojnë mediat në Angli, strategu spanjoll i “pasanikëve” nga Mançesteri është gati të lirohet nga shërbimet e Rahim Sterling, për të sjellë në “Etihad Stadium”  sulmuesin e Borusia Dortmundit, Erling Haaland, si dhe sulmuesin e

Siti fiton në frymën e fundit, Dortmundi bënë të vuaj ekipin e Guardiolas (VIDEO)

Mançester Siti ka shënuar fitore 2:1 ndaj Borusia Dortmundit në ndeshjen e parë çerekfinale, edhe atë vetëm në frymën e fundit, duke iu flënderuar një goli të shënuar nga sulmuesi Filld Foden në minutat e fundit të ndeshjes, njofton “infOSport.mk”. Foden shfrytëzoi pasimin e Gjundogan brenda zonës së “milionerëve”, ndërsa pa

Fitorja e 19-të me rradhë e afron Sitin drejt çerekfinaleve të Ligës së Kampionëve

Mançester Siti ka regjistruar edhe fitoren e 19-të me rradhë në të gjitha garat, duke bërë një hap të madh drejt ndeshjeve çerekfinale të Ligës së Kampionëve, pasi mundi me shifrat 2:0 Borusia Menhengladbahun në ndeshjen që u zhvillua në “Ferenc Pushkash” në Budapest. Ndeshja  rezultoi të jetë e lehtë për

E konfirmuar, ndeshja e Ligës së Kampionëve Gladbah-Siti do të zhvillohet në Budapest

Edhe një ndeshjet e vlefshme për 1/8 e finales së Ligës së Kampionëve do të zhvillohet në fushë neutrale. UEFA konfirmoi se ndeshja e parë midis Borusia Menhengladbahut dhe Mançester Sitit do të zhvillohet në “Pushkash Arena” në Budapest. Arsyeja është me ndalesën e fluturimeve midis Gjermanisë dhe Britanisë së Madhe

Lajm bombë nga Italia, Milani dhe Siti shkëmbejnë yjet e tyre

Mediat italiane kanë lëshuar sot një lajm bombastik. Sipas informacioneve që vijnë nga Apeninet, Milani dhe Mançester Siti gjatë merkatos së verës mund të shkëmbejnë yjet e tyre. “Calcio Mercato”, raporton se drejtuesit e Milanit kanë piketuar brazilianin Gabriel Hesus si pasuesin ideal të Zlatan Ibrahimoviç. Vlera e brazilianit në treg është

“Carabao Cup”, Siti eliminon sërish Junajtedin, cakton finale kundër Totenhamit të Murinjos (VIDEO)

Mançester Siti është kualifikuar në finalen e madhe të Liga Kupës së Anglisë (Carabao Cup), ku do të luftojë edhe për trofeun e katërt me rradhë në kuadër të këtij turneu, pasi sonte në derbin lokal, mundi Mançester Junajtedin me shifrat 2:0, njofton “infOSport.mk”. “Citizens” edhe para një viti kishin eliminuar