Shkëndija favoritë absolut përballë Skopjes, shkupjanët nuk dinë për fitore ndaj “kuqezinjëve”!

Ditën e sotme “kuqezinjtë” e Shkëndijës do të zhvillojnë ndeshjen e fundit për vitin 2021, respektivisht ndeshjen përmbyllëse të sezonit vjeshtor. Kundërshtar i kampionëve në fuqi të vendit do të jetë ekipi i Skopjes, ndërsa ndeshja do të zhvillohet në stadiumin e qytetit në Tetovë me fillim në ora 13:00. “Kuqezinjtë”

Nafiu: Ta mbyllim vitin me fitore

Shkëndija e Tetovës në mesjavë barazoi 1:1 me FC Shkupin në Çair, me të cilën skuadër gjatë stinorit pranveror do të luftojë për titullin e kampionit, edhe pse do ta ketë shumë të vështirë, duke pasur parasysh epërsinë prej 8 pikëve të skuadrës shkupjane, shkruan “infOSport.mk”. Megjithatë në pyetje janë edhe

Struga Trim Lum dhe Renova bëjnë detyrën, Ak. Pandev fiton derbin ndaj Makedonija GJ.P

Struga Trim Lum në minutën e 94-të siguroi fitoren e madhe ndaj Skopjes, ndërsa po në atë minutë, Renova shënoi edhe golin e dytë, duke konfirmuar fitoren e madhe në transfertën në Kavadar përballë Tikveshit, njofton “infOSport.mk’’. Fitore këto shumë të rëndësishme për dy skuadrat shqiptare që figurojnë lartë në renditje.