Suad Sahiti te Skënderbeu fton edhe vëllain e tij Emirin!

Suad Sahiti të hënën pas dite edhe zyrtarisht u promovua te skuadra e Skënderbeut nga Superliga shqiptare. Suadi me skuadrën korçare nënshkroi kontratë tre vjeçare, ndërsa i kënaqur nga kushtet e ofruara dhe puna që bëhet te kjo skuadër, ai nuk ka nguruar që ti bëjë ftesë edhe vëllait të

Suad Sahiti zëvendëson Latifin te Skënderbeu

Futbollisti kosovar i Rabotniçkit, Suad Sahiti pritet të zëvendësojë bashkëkombasin e tij, Liridon Latifin, i cili karrierën e tij do ta vazhdojë në Hungari te skuadra e Puskas Akademy. Mesfushori kosovar pjesë e Rabotniçkit është që nga vera e vitit 2014-të, kur arriti nga Hajvalia e Kosovës, teksa brenda këtyre viteve

Kampionët e Sllovakisë interesohen për Suad Sahitin

Njëri prej futbollistëve më të mirë të Rabotniçkit, Suad Sahiti është vënë në radarët e kampionëve të Sllovakisë, Zhilina. Drejtuesit e skuadrës sllovake, gati një kohë të gjatë janë duke e ndjekur mesfushorin kosovar të Rabotniçkit, ndërsa së fundmi kanë bërë edhe disa bisedime me drejtorin dhe presidentin e “romantikëve”. Ndërkohë jozyrtarisht