Suad Sahiti: Kosova do të mund Maqedoninë e Veriut

Suad Sahiti është një emër i njohur për futbollin tonë vendor, pasi i njëjti për tre vite të plota (2014-2017) ishte pjesë e Rabotniçkit në LPFMV, shkruan “infOSport.mk”. Ai në një prononcim për “Fan Zone” në SuperSport përveç karrierës së tij dhe gjendjes aktuale të krijuar për shkak pandemisë “Covid

Vardari lëvdërohet me Felipen, por Shkëndija gati të shpërrthejë me një tjetër bombë

Vardari rikthehet nga vdekja. Kështu të paktën komentojnë mediat maqedonase në vend, të cilët aludojnë në shlyerjen e borxheve të ‘kuqezinjëve’ shkupjan dhe ‘bombën’ e fundit që e shpërrthyen me angazhimin e ish futbollistit të tyre, brazilianit Huan Felipe. Ky i fundit me nënkampionët e vendit ka firmosur kontratë 6

Suad Sahiti gati të rikthehet në Maqedoni, opsion edhe Superliga shqiptare

Ish futbollisti i Rabotniçkit, Suad Sahiti është një futbollist i lirë. 23-vjeçari nga futbolli ynë vendor u largua gushtin e vitit 2017-të, kur vendosi që të transferohet te kampionët e atëhershëm të Skënderbeut në Superligën shqiptare, nga e cila skuadër verën e këtij viti vendosi ti bashkohet skuadrës greje të AEL Larisa. Megjithatë gjërat

Suad Sahiti prezantohet te Larisa

Suad  Sahiti është prezantuar edhe zyrtarisht te skuadra greke e Larisas. Një transferim të tillë “infOSport.mk” paralajmëroi gjatë ditës së djeshme, ndërsa sot i njëjti u bë zyrtar. Sahiti me Larisan ka nënshkruar kontratë tre vjeçare, ndërsa menjëherë u është bashkuar bashkëlojtarëve të tij të ri, duke bërë edhe stërvitjen e