Maqedonasi, Tome Kitanovski largohet nga Kukësi se ka frikë nga tërmetet!

Futbollisti i Kukësit, Tome Kitanovski, është larguar nga Shqipëria dhe aktualisht ndodhet në Maqedoni, pasi i njëjti ka frikë nga tërmetet që kanë tronditur shtetin tonë fqinjë. Drejtuesit e klubit shqiptarë mendonin se mbrojtësi do të rikthehej sërish, por 27 vjeçari e ka ndarë mendjen të largohet përfundimisht nga Kukësi, transmeton

ZYRTARE, Kukësi prezanton mbrojtësin maqedonas, Kitanovski

Tome Kitanovski edhe zyrtarisht është një futbollistë i ri i Kukësit. Mbrojtësi 27-vjeçar me origjinë nga Manastiri gjatë ditës së sotme është prezantuar te skuadra nga Verilindja e Shqipërisë, me të cilët ka nënshkruar kontratë një vjeçare, me opcion rinovimi edhe për një vit tjetër, njofton “infOSport.mk”. Kitanovski te Kukësi vjen

Kukësi transferon një mbrojtës maqedonas

Ish mbrojtësi i Pelisterit, Tome Kitanovski, i cili tashmë 5 vite e gjysmë po bënë karrierë ndërkombëtare është shumë pranë kalimit te skuadra nënkampione e Shqipërisë, Kukësi. 27-vjeçari me origjinë nga Manastiri aktualisht ndodhet në Tiranë, aty ku po vijon bisedimet me drejtuesit e Kukësit, që pretendojnë të përforcojnë skuadrën në