Bashkë me Nejmar dhe Depaj, Valon Berisha në formacionin e javës në “Ligue 1”

Ylli i përfaqësueses së Kosovës, Valon Berisha, si duket shumë shpejtë është ambientuar në skuadrën e tij të re, Reims, që garon në elitën e futbollit francez, “Ligue 1”. Këtë fundjavë skuadra e tij fitoi 4:0 ndaj Montpelje, ndërsa lojtari dardan e pa veten në formacionin e javës duke u renditur

Valon Berisha shënon golin e parë me Reims, e feston duke bërë sexhde (VIDEO)

Valon Berisha ka rezultuar deçiziv në fitoren e Reims, skuadër kjo që në transfertë mundi ekipin zviceran të Servete, duke siguruar kualifikimin për në raundin e tretë eliminatorë të Liga Europa, njofton “infOSport.mk”. Reprezentuesi kosovar, i cili gjatë këtij afati kalimtarë iu bashkua skuadrës franceze, aty ku lulan edhe Arbër Zeneli,