Renova barazim me Skopjen në Autokomandë (VIDEO)

Skuadra e Renovës nuk ka shkuar më shumë se një barazim 1:1 me Skopjen në Autokomandë në ndeshjen e vlefshme për xhiron 21 në elitën e futbollit vendor.

Pjesa e parë u mbyll me barazim pa gola, ndërsa në të dytën më saktësisht në të 77-tën Skopje avansoi për 1:0 me anë të Bopesut, ndërsa Renova barazoi shifrat në 1:1 me Nezirin në minutën e 90-të.

Skopje në minutat shtesë kishte rast ideal për të çuar shifrat në 2:1, por Bopesu nuk ishte i saktë nga pika e bardhë. Kujtojmë që ekipi nga Autokomanda ndeshjen e mbylli me një lojtarë më pak, pasi nga loja në minutën e 68-të u përjashtua Janevski./InfOSport.mk

Skopje avanson ndaj Renoves

SKOPJE AVANSON NDAJ RENOVESSKOPJE – RENOVA 1:0(J. Bopesu 75')

Публикувахте от infosport.mk в 25 февруари 2018 г.

Penaltia e Skopjes

ARBITRI TEMELKOV MORRI GUXIMIN QË TËTREGOJË NË PIKËN E BARDHË NË MINUTAT SHTESË TË TAKIMIT, MIRËPO FUTBOLLISTI I SKOPJES HUMB DHURATËN E BËRË NGA ANA E ARBITRIT KRYESOR