Shaqiri i ‘akuzuari’ kryesor për…

Xherdan Shaqiri ka zbuluar mesazhet që ka marrë pas shkarkimit të trajnerit të Mançester Junajtedit, Hoze Murinjo.

‘Kam marrë shumë mesazhe kur doli lajmi. Të gjithë më thonin që e kisha unë fajin për këtë’, – tha futbollisti shqiptarë i Liverpullit për ‘The Guardian’.

‘Nuk mendoj se shkarkimi erdhi për humbjen ndaj nesh. Kishte disa arsye të tjera’, shtoi Shaqiri, i cili në ndeshjen e fundit ndaj Mançester Junajtedit zhvilloi ndeshjen e tij ndoshta më të mirë, prej kur se i është bashkuar skuadrës së Liverpullit.

Futbollisti gjilanas, edhe pse në atë ndeshje luajti si zëvendësues, duke u inkuadruar në lojë në minutën e 70-të, ai në fund doli të jetë përcaktues për fatin e takimit, duke shënuar dy gola të shpejtë brenda 7 minutave (73’, 80’), dhe duke i siguruar në këtë mënyrë fitoren 3:1 Liverpullit, skuadër kjo që pas 17 xhirove po udhëheq vallën në Premierligë.