Valon Behrami: Festa me shqiponjë e Xhakës dhe Shaqirit ndaj Serbisë ishte marrëzi

Ish-futbollisti i përfaqësueses së Zvicrës, por me kombësi shqiptare, Valon Behrami, ka dhënë një intervistë të gjatë për mediumin zviceran, ku ka shpalosur shumë gjëra brenda jetës së tij. Behrami ka folur edhe rreth ndeshjes Zvicër-Serbi në kuadër të Botërorit të vitit –të, kur “helvetët” falë golave shqiptarë të Granit Xhakës

Shaqiri nuk mund të luaj në Ligën e Kampionëve, shkak vaksina!

Xherdan Shaqiri bëri një debutim fantastik me Lionin në Ligue 1, teksa dhuroi asist në golin e dytë përballë Strazburg, ndeshje në të cilën skuadra e tij shënoi fitore 3:1. Ish mesfushori i Liverpullit shihet si një nga pikat kryesore të klubit, megjithatë 29 vjeçari nuk do të mund të ndihmojë

Pas Lacios edhe Napoli kërkon shërbimet e Shaqirit!

Jo vetëm Lacio, por edhe Napoli ka hyrë në garë për shërbimet e yllit shqiptarë të kombëtares së Zvicrës,  Xherdan Shaqiri, për shërbimet e të cilit gjithashtu interesohen edhe dy skuadrat e njohura nga La Liga, Sevilja dhe Viljareali. Derisa klubet nga La Liga e kërkojnë huazimin e mesfushorit të Liverpullit,

Euro 2020, Shaqiri pjesë e formacionit më të mirë të fazës çerekfinale

UEFA ka bërë publik emrat e futbollistëve më të mirë në fazën çerekfinale të Europianit, teksa shihet qartë një dominim i futbollistëve të kombëtares angleze në formacion. Në portë më i miri u shpall Jan Somer i Zvicrës i cili bëri 10 pritje në sfidën ndaj Spanjës. Në mbrojtje rreshtohen, Cufal

“Këmbët e arta” të Shaqirit, 50 % e golave të Zvicrës kalojnë përmes futbollistit shqiptarë!

Futbollistët shqiptarë prej vitesh kanë filluar të lënë gjurmë në Europë, por jo vetëm. Në përfaqësuesen e Zvicrës luajnë një numër i konsiderueshëm futbollistësh me origjinë shqiptare, duke treguar cilësitë e tyre nëpër kompeticione të rëndësishme ku marrin pjesë. Helvetikën nuk shkuan më shumë se barazimi 1:1 me Uellsin, në ndeshjen

Shaqiri në këtë mënyrë uron pavarësinë e Kosovës    

Ylli shqiptarë i Liverpullit, Xherdan Shaqiri ka uruar ditën e Pavarësisë së Kosovës. Sot (17 shkurt), Kosova feston 13-vjetorin si shtet i pavarur. Shaqiri është një ndër yjet e shumtë shqiptarë që ka uruar ditën e Pavarësisë. “Urime dita e Pavarësisë, 17 shkurt” - shkruhej në foton e tij të postuar në Twitter. https://twitter.com/XS_11official/status/1362016345609695234?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1362016345609695234%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.cna.al%2F2021%2F02%2F17%2Fxherdan-shaqiri-uron-pavaresine-e-kosoves%2F

UEFA lavdëron punën e Xhakës dhe Shaqirit te përfaqësuesja e Zvicrës

Sajti zyrtar i Shtëpisë Europiane të Futbollit (UEFA) ka prezantuar të hënën Përfaqësuesen e Zvicrës si një prej pjesëmarrëseve në “Euro 2020(1)” që mbahet këtë verë. Zvicra është në grupin A së bashku edhe me Turqinë, Italinë dhe Uellsin e Garet Bejll. Kjo do të jetë pjesëmarrja e pestë e ekipit kombëtar