Fenerbahçe-Konjaspor pa fitues, Elmas dhe Zhuta ndahen miqësisht

Elif Elmasi dhe Leonard Zhuta janë ndarë miqësisht në takimine zhvilluar në “Shukru Saraçollu” të Stambollit, pasi Fenerbahçe dhe Konjaspor nuk shkuan më shumë se një barazim 1:1 në ndeshjen e vlefshme për Superligën e Turqisë.

Konjaspori i Zhutës dhe Jahoviqit realizuan të parët me Fofanën në minutën e 36-të, ndërsa Feneri barazoi me Xhelsonin në të 45-tën. Deri në fund shifrat nuk ndryshuan, edhe gjigandët nga Stambolli u munduan që të gjejnë golin e fitores, ndërsa në fund u anulua edhe goli i Valbuenës për shkak të pozicionit jashtë loje.

Zhuta luajti për 90-të minuta, përderisa Elmas u aktivizua në të 84-tën. Kujtojmë që Konjaspor që nga minuta e 35-të luajti me një lojtar më pak, pasi nga loja u përjashtua Jahoviq, pas atij gjesti josportiv, duke shkelur në duar kundërshtarin./InfOSport.mk