Pas plotë 15 viteve Majk Tajson do të rikthehet në ring!

Një ndër boksierët më të mirë që njeh ky sport, Majk Tajson, pas plotë 15 viteve ka vendosur ti rikthehet ringut.

54 vjeçari do të ndeshet me boksierin e njohur, Roy Jones Junior.

Meçi do të zhvillohet me 12 shtator dhe do të ketë vetëm 8 raunde.

Tajson për herë të fundit ishte ndeshur në vitin 2005, kur ishte mundur nga Kevin McBride.

Leave a Reply