Mbyllen 45 minutat e para, Shkëndija dhe Shkupi në avantazh, Renova në disavantazh  (VIDEO)

Janë mbyllur 45 minutat e para në 4 ndeshjet e sotme të javës së dytë në elitën e futbollilt vendor, njofton “infOSport.mk”.

Në 3 prej tyre është shënuar nga një gol, ndërsa derbi ndeshja në Strumicë midis Akademia Pandev dhe Vardarit në 45 minutat e para u mbyll me rrjeta të paprekura.

Fatjon Jusufi kalon në ep]rsi FC Shkupin përballë Makedonija GJ.P

Fatjon Jusufi kalon në ep]rsi FC Shkupin përballë Makedonija GJ.PFC SHKUPI – MAKEDONIJA GJ.P 1:0(F. Jusufi 4')

Публикувахте от infosport.mk в Неделя, 16 август 2020 г.

FC Shkupi ishte skuadra e parë që shënoi në takimet e sotme, kur vetëm pas 4 minutave lojë me anë të Fatjon Jusufit kaloi në avantazh përballë Makedonija GJ.P.

Super aksion dhe super gol i Enur Totre

Super aksion dhe super gol i Enur Totre, Shkëndija hap rezultatin në përballjen ndaj Struga Trim LumKF SHKËNDIJA – STRUGA TRIM LUM 1:0(E. Totre 38')

Falë një super aksioni, ku në qendër të vëmendjes doli të jetë dyshja Ibraimi-Totre, ky i fundit shënoi një super gol në rrjetën e Djuriç, për të kaluar Shkëndijën në epërsi përballë Renovës.

Epërsi pas 45 minutave të para krijoi edhe Boreci falë golit të Nikolla Radoviç në minutën e 40-të përballë Renovës.

Boreci kalon ne epersi ndaj Renoves fale golit te Radoviç

Boreci kalon ne epersi ndaj Renoves fale golit te RadoviçBORECI – KF RENOVA 1:0(N. Radoviç 40')

Kujtojmë dje, Rabotniçki me rezultatin 2:0 mundi Bellasicën, ndërkohë të premten Sileksi dhe Pelisteri në Kratovë barazuan me shifrat 2:2.