Emini shënon, Makedonija GJ.P barazon ndaj FC Shkupit (VIDEO)

Pjesa e dytë e ndeshjes në Çair midis FC Shkupit dhe Makedonija Gj.P ka nisur me aksione nga të dyja skuadrat, ndërsa në minutën e 54-të, mysafirët nga Gjorçe Petrovi përfituan një penalti, të cilën në gol e shndërroi mesfushori shqiptarë, Sefer Emini.

Sefer Emini barazon rezultatin ndaj FC Shkupit

Sefer Emini barazon rezultatin ndaj FC Shkupit FC SHKUPI – MAKEDONIJA GJ.P 1:1(S. Emini 54')

Публикувахте от infosport.mk в Неделя, 16 август 2020 г.

Ky i fundit doli të jetë shumë i sigurtë, duke çuar topin në anën e kundërt, derisa Naumovski kërceu në anën tjetër.

Fatjon Jusufi shume afer golit te dyte

Paraprakisht Fatjon Jusufi pati një rast ideal për të dyfishuar rezultatin, mirëpo Stefkovski doli fitues në këtë rast, ndërsa pas barazimit të rezultatit, i njëjti pati shumë fat, pas goditjes së Besar Isenit, i cili edhe pse gjithçka bëri mirë në zonën kundërshtare në mesin e 4 futbollistëve kundërshtarë, goditja e tij përfundoi vetëm mbi portë.

Besar Iseni

Besar Iseni edhe pse gjithçka bëri mirë në zonën kundërshtare, kur manovroi në mesin e 4 futbollistëve kundërshtarë, goditja e tij përfundoi vetëm mbi portë.