Infantino rezulton pozitiv me “Covid 19”

Një tjetër personazh i rëndësishëm i botës së futbollit ka rezultuar pozitiv me “Covid-19”. Bëhet fjalë për presidentin e FIFA-s, Xhani Infantino.

Lajmi është bërë i ditur nga faqja zyrtare e FIFA-s, teksa mësohet se numri 1 i futbollit botëror, është izoluar sipas protokolleve shëndetësore dhe nuk ka pasur komplikacione për sa i përket gjendjes shëndetësore.

Leave a Reply