Super ndeshje në Munih, Bajerni sulmon, PSZH shënon (VIDEO)

Bajern Munih dhe Paris Sen Zhermen po zhvillojnë një super ndeshje në “Allianc Arena”, aty ku edhe pse jemi në muajin prill, ndeshja po zhvillohet në kushte dimri, njofton “infOSport.mk”.

Ndeshja filloi me inciativën e “bavarezëve”, të cilët që në minutat e para qëlluan traverzën, ndërsa në anën tjetër parisienët në aksionin e tyre të parë më serioz arritën të shënojnë në rrjetën e Nojer.

Dyshja Nejmar – Mbappe ishin të pandalshëm, me këtë të fundit që dërgoi topin në rrjetën e “bavarezëve” vetëm pas 3 minutave lojë, ndërsa në minutën e 28-të Markinjos duke i ikur një pozitë jashtë loje shënoi edhe golin e dytë në rrjetën e Nojer. (infOSport.mk)

 

Leave a Reply