UEFA jep lajmin e madh, Europiani do luhet me tifozë

UEFA ka dhënë lajmin e madh, duke njoftuar se ndeshjet e këtij kampionati do të luhen me praninë e tifozëve.

Pas negociatave të shumta me vendet nikoqire, UEFA ka dalë të arrijë në një marrëveshje që të hapen dyert e stadiumeve për sfidat e Euro 2020.

Lajmi ka marrë mbështetje dhe nga Organizata Botërore e Shëndetësisë, e cila e konsideron këtë si një hap të madh drejt mposhtjes së Covid-19.

Amsterdami, Bukureshti, Budapesti, Kopenhageni, Gllazgou, Munih, Londra, Shën Petersburgu dhe Baku do të jenë 8 qytetet e mëdha pritëse të ndeshjeve të Kampionatit Europian dhe UEFA në njoftimin e saj zyrtarë ka nxjerrë dhe biletat në shitje.

 

Leave a Reply