Maldini sjellë në San Siro një interist me parametra zero!

Shumë lojtarë janë larguar nga Interi gjatë këtyre viteve, por ai qëndroi besnik. Megjithatë tifozët e Interit nuk e dëshirojnë atë në skuadër dhe ai pritet të largohet në fund të sezonit.

Bëhet fjalë për Daniele D’Ambrosion, i cili pjesë e Interit është që nga viti 2014-të. Gjatë çdo sezoni ai ka qenë i lidhur me një largim nga “Xhuzepe Meaca”.

Siç raportojnë mediat italiane, Paolo Maldini i ka ofruar kontratë dy vjeçare Dambrossios dhe pagë prej dy milionë eurove në sezon.

D’Ambrosio do të ju bashkohet “Rosonerëve” me parametra zero, pasiqë në fund të sezonit i skadon kontrata me Interin.

Leave a Reply