Ramos refuzon rinovimin e kontratës me Real Madridin

Pas 16 sezonesh tek Real Madrid, mbrojtësi Serhio Ramos me shumë mundësi në fund të sezonit do të largohet nga madrilenët, teksa çështje për tu zgjidhur është dhe kontrata e 35 vjeçarit i cili deri tani nuk ka rinovuar ende.

Sipas mediave spanjolle, Ramos ka refuzuar rinovimin e kontratës me madrilenët teksa ka pasur edhe një debat të shkurtër me presidentin e klubit, Fiorentino Perez, i cili dyshohet se i është drejtuar spanjollit me fjalët ‘’Ne duhet të planifikojmë që sezonin e ardhëm të bëjmë pa ty’’.

Nuk mungojnë dhe ofertat e klubeve europiane për mbrojtësin spanjoll, ku ndër to dy klubet e mëdha PSZh-ja e Poçetinos dhe Liverpulli i Jurgen Klop.

Nuk dihet ende e ardhmja e tij, por një gjë është e sigurte se qendërmbrojtësi spanjoll nuk do të luajë për madrilenët sezonin tjetër.

 

Leave a Reply