Fjuri përballë Uillder, ja në sa ora starton ky super duel

Tajson Fjuri dhe Deontej Uillder do të hynë sot në ring për të boksuar për të tretën herë mes vete, ku Fjuri do të synojë të mbrojë titullin e peshave të rënda, atë të WBC.

Përballja e parë mes Fjurit dhe Uillder daton në dhjetor të vitit 2018, ku asokohe nuk kishte fitore pasi që me vendime të gjyqtarëve meçi ishte mbyllur me barazim. Në përballjen e dytë, e cila u zhvillua në shkurt të vitit 2020, Fjuri arriti të shpallet kampion bote në WBC, pasi që e nokautoi Uillder në raundin e shtatë.

Sot, të dy boksierët do të vazhdojnë rivalitetin mes tyre, ku nikoqirë i meçit do të jetë “T-Mobile Arena” në Las Vegas.

Meçi mes Fjurit dhe Uillder pritet të fillojë nga ora 5:30 të mëngjesit.

Leave a Reply