Liria e Xhengis Rexhepit eliminoi Dritën e Ardian Nuhiut në Kupën e Kosovës (VIDEO)

Dita e sotme në futbollin kosovar na servoi ndeshjen e 1/16 së finales midis Dritës së Gjilanit dhe Lirisë së Prizrenit. Kjo ndeshje pa dyshim se zgjoi interesim edhe në opinionin tonë sportiv, pasi këto dy skuadra të njohura kosovare, aktualisht udhëhiqen nga strategë shqiptarë nga Maqedonia. Drita e Gjilanit tashmë

Maqedonia U19 e udhëhequr nga Nexhat Shabani me fitore mbylli turneun kualifikues në Shkup

Përfaqësuesja e Maqedonisë U19, që udhëhiqet nga strategu shkupjan, Nexhat Shabani, me fitore ka mbyllur turneun kualifikues që u mbajt gjatë këtyre ditëve të kaluara në Shkup, njofton “infOSport.mk”. Në ndeshjen e fundit të këtij turneu, i vlefshëm për kualifikim në fazën elitare të eliminatoreve për Europianin e vitit 2023-të që

Guardiola vazhdon kontratën me Mançester Sitin!

Pep Guardiola ka vazhduar kontratën me Mançester Sitin deri në vitin 2025. Ka qenë vetë klubi anglez që ka zyrtarizuar këtë marrëveshje të re, duke pasur parasysh se ajo aktuale skadonte qershorin e vitit të ardhshëm, 2023. Përvoja e deritanishme e Guardiolës te Mançester Siti konsiderohet mjaft e suksesshme. Deri më

Edhe pse Zvicra luan me Kamerunin, Xhaka pyetet për ndeshjen me Serbinë! Ja përgjigjja e tij

Futbollisti shqiptar që përfaqëson Zvicrën në Botërorin e Katarit, Granit Xhaka, ka folur para ndeshjes hapëse të “hevetëve” ndaj Kamerunit, ndeshje kjo që në program është nesër me fillim në ora 11:00, njofton “infOSport.mk”. Ndër të tjera, futbollisti me origjinë nga Kosova u pyet edhe për ndeshjen që Zvicra do ta

Një Spanjë e jashtëzakonshme, afër 1 mijë pasime të sakta kundër Kosta Rikës

Spanja para pak çastesh mundi Kosta Rikën me rezultatin 7:0, duke regjistruar kështu fitoren më të thellë në kuadër të Kampionateve Botërore, shkruan “infOSport.mk”. Të besuarit e trajnerit Luis Enrike, çështjen e fituesit e kishin zgjedhur që në pjesën e parë, kur brenda 30 minutave të para kishin realizuar 3 gola. Përveç

Gjithsej të etiketuara

Spanja demoloi Kosta Rikën për fitoren më të thellë në kuadër të Botëroreve (VIDEO)

Spanja e ka nisur vrrullshëm Botërorin në Katar, pasi në ndeshjen hapëse “Furia e Kuqe”, demoloi Kosta Rikën me rezultatin 7:0 në ndeshjen e dytë të grupit “E”, njofton “infOSport.mk”. Që të tre sulmuesit titullarë, Dani Olmo, Marko Asensio dhe Feran Tores u regjistruan në listën e golashënuesve, ndërsa kësaj treshe