Brdarovski largohet nga FC Shkupi!

Vladica Brdarovski do të jetë futbollisti i tretë me rradhë që do të largohet nga rradhët e FC Shkupit, pas kapitenit Kristijan Naumovski dhe kostarikanit, Fredy Alvarez. Siç mëson “infOSport.mk”, drejtuesit e skuadrës shkupjane nuk kanë ndërmend të vazhdojnë bashkëpunimin me mbrojtësin 33-vjeçar, i cili me skuadrën nga Çairi ka

Pas dyshes Kalanoski-Stojanov, edhe Vildan Kerim largohet nga Gostivari

Pas sulmuesit, Antonio Kalanoski dhe mbrojtësit,  Darko Stojanov, mesfushori Vildan Kerim është futbollisti i tretë që largohet nga Gostivari, njofton “infOSport.mk”. 28-vjeçari Kerim njëjtë sikurse edhe Stojanov, skuadrës së Gostivarit iu bashkua verën e vitit të kaluar nga Vardari, duke u bërë kështu pjesë e gjeneratës së artë, që skuadrës nga

Futbollisti shqiptar edhe përfundimisht bëhet pjesë e Kombëtares së Greqisë

Mbrojtësi shqiptarAndreas Ndoj, kohë më parë kishte zgjedhur që të largohej nga Kombëtarja e Shqipërisë për t’iu bashkuar asaj greke, mirëpo  për shkak se lëvizje të kësaj natyre i kishte bërë jo pak herë më parë, dokumentat kërkuan kohën e tyre nga FIFA. Kjo e ndaloj lojtarin e Olimpiakos që të

Firminjo i thotë lamtumirë Liverpullit, duke shpërndarë 200 dhurata për gjithë personelin

Koha e Roberto Firminjos duke veshur fanellën e kuqe të Liverpullit ka marrë fund, ndërsa gjesti i tij i fundit edhe njëherë tjetër ka treguar dashurinë e madhe dhe vlerësimin që braziliani ka për këtë klub. Pas tetë sezoneve të kaluara në “Enfilld Roud”, braziliani vendosi të mos vazhdojë kontratën me

Sautgejt ka bërë publike listën e futbollistëeve për ndeshjet e qershorit, përfshirë këtu edhe Maqedoninë

Seleksionuesi i kombëtares angleze, Garet Sautgejt, ka bërë publike listën e futbollistëve të ftuar për ndeshjet e qershorit në kuadër të eliminatoreve për Europianin e vitit 2024, njofton ‘infOSport.mk”. “Tre Luanët” fillimisht do të udhëtojnë në Maltë më 16 qershor, që më pas tre ditë më vonë në shtëpi të mirëpresin