Gol fenomenal i mjeshtrit të futbollit, shihni si Ibraimi e dërgon për “burek” Brdarovskin, ndërsa Gaçevskin shtrin për tokë (VIDEO)

Besart Ibraimi edhe pse në moshë 36-vjeçare, i njëjti vazhdon të jetë mbret i golave në futbollin vendor. Sulmuesi i Struga Trim Lum në takimin e sotëm përballë Vardarit, që po zhvillohet në këto momente në Strugë, në minutën e 56-të i siguroi avantazhin skuadrës strugane. Ky gol ndoshta edhe nuk

Struga Trim Lum mirëpret Vardarin, kërkon ti afrohet edhe më shumë kreut

Pas më shumë se dy vitesh rikthehen ndeshjet mes Struga Trim Lum dhe Vardarit në elitën e futbollit vendor, njofton “infOSport.mk”. Kjo ndeshje i takon javës së katërt, mirëpo që e njëjta ishte shtyrë për shkak paraqitjes së skuadrës tonë në garat europiane. Edhe pse aktualisht Vardari ndodhet në pozitën e