Gol fenomenal i mjeshtrit të futbollit, shihni si Ibraimi e dërgon për “burek” Brdarovskin, ndërsa Gaçevskin shtrin për tokë (VIDEO)

Besart Ibraimi edhe pse në moshë 36-vjeçare, i njëjti vazhdon të jetë mbret i golave në futbollin vendor. Sulmuesi i Struga Trim Lum në takimin e sotëm përballë Vardarit, që po zhvillohet në këto momente në Strugë, në minutën e 56-të i siguroi avantazhin skuadrës strugane. Ky gol ndoshta edhe nuk

Goli i Bardhit i mjaftueshëm për fitoren e Levantes (VIDEO)

Enis Bardhi ka rezultuar deçiziv në fitoren e skuadrës së tij, Levantes në transfertën ndaj Getafes, duke shënuar golin e vetëm dhe të fitores, njofton “infOSport.mk”. Golin me vlerë prej tre pikëshi Bardhi e shënoi në minutën e 60-të,  vetëm 15 minuta pas inkuadrimit të tij në lojë në fillimin

Huan Felipe me një super gol barazon rezultatin ndaj Shkëndijës (VIDEO)

Vardari ka barazuar rezultatin përballë Shkëndijës në ndeshjen e parë çerekfinale të Kupës së Maqedonisë, që në këto momente po zhvillohet në arenën “Filipi i Dytë”, njofton “infOSport.mk”. https://www.facebook.com/infosport.mk/videos/1586159944832950/ Autorë i golit të barazimit për “kuqezinjtë” nga Shkupi është braziliani Huan Felipe, i cili shënoi një super gol nga gjuajtja e lirë

Super-Berisha, shënon gol dhe jep asist në fitoren e Melburn Viktori (VIDEO)

Besart Berisha është i pandalshëm në kampionatin australian, pasi në xhiron e 17-t gjeti rrjetën dhe dhuroi asist në fitoren 3:0 të skuadrës së tij Melburn Viktori ndaj Vestern Sidnei Vanderers. Berisha në minutën e 36-të bëri gjithçka në mënyrë përfekte, duke asistuar për Barbaroses, ndërsa në të 68-tën, 32 vjeçari