Dërgoi Zvicrën në çerekfinale të Euro 2020, sulmuesi shqiptarë tërhiqet nga kombëtarja “helvete”!

Kolonia e madhe e futbollistëve shqiptarë që përfaqësonin Zvicrën në arenën ndërkombëtare ka humbur një tjetër element të saj pas EURO 2020. Një nga emrat më të njohur ne dekadën e fundit të kësaj përfaqësueseje, Admir Mehmedi, ka vendosur t’i japë lamtumirën asaj edhe pse në moshën 30-vjeçare dhe me shumë

Portugalia tërmet 7 ballësh, Belgjika përmbys Zvicrën dhe zhvlerëson golin e Mehmedit, nuk falin Gjermani dhe Italia (VIDEO)

Janë mbyllur miqësoret e mbrëmjes së sotme, ku kombëtaret e mëdha kanë zbritur në fushë, duke dhuruar spektakël. Spanja dhe Holanda janë ndarë në barazim 1:1, me “iberikët” që shënuan të parët me Kanales në minutën e 19-të, ndërsa “Tulipanët” barazuan me Van de Bek vetëm pas dy minutave lojë në

Gostivarasi Admir Mehmedi “dopietë” ndaj Napolit të Hysajt (VIDEO)

Admir Mehmedi edhe pse u inkuadrua në lojë vetëm në 30 minutëshin e fundit të takimit miqësor kundër Napolit të Elseid Hysajt, ai doli të jetë protagonist kryesor i këtij takimi, duke shënuar dy gola në fitoren 3:1 të Volfsburgut të tij, njofton “infOSport.mk”. Mehmedi në lojë u inkuadrua në minutën

Admir Mehmedi heq dorë nga Kombëtarja e Zvicrës! Nuk udhëton në KB “Rusi 2018”

Përveç Albian Ajetit, pjesë e përfaqësueses së Zvicrës për në Botërorin “Rusi 2018” nuk do të jetë edhe shqiptari nga Gostivari, Admir Mehmedi. Megjithatë për dallim nga rasti i Albian Ajetit, situata rreth Mehmedit është krejt e kundërt. Sipas “Blick”, gostivarasi Mehmedi ka hequr dorë vullnetarisht nga kombëtarja e Zvicrës. “Është një

ZYRTARE, Admir Mehmedi i bashkohet Volfsburgut

Sulmuesi shqiptarë me origjinë nga Gostivari i Maqedonisë, Admir  Mehmedi prej sot edhe zyrtarisht është pjesë e Volfsburgut, njofton “infOSport.mk”. 26-vjeçari në këtë mënyrë i ka dhënë fund aventurës së tij prej dy vite e gjysmë te Bajer Leverkuseni, me të cilën skuadër zhvilloi 86 ndeshje, duke realizuar edhe 13 gola.

Hamburgu bashkon Mehmedin me Mavrajn

Skuadra e Hamburgut, ku aktualisht po luan reprezentuesi shqiptarë Mërgim Mavraj është një nga skuadrat që rrezikon seriozisht mbijetesën në Bundesligën gjermane. Kjo skuadër edhe vitin e kaluar i shpëtoi rrënies vetëm në javët e fundit, mirëpo si duket këtë sezon çështja është edhe më serioze. Dhe duke pasur parasysh një

Admir Mehmedi drejt skuadrës Nica

Futbollisti nga Gostivari këtë verë me shumë gjasa do të kalojë në radhët e skuadrës franceze Nica. Një gjë të tillë e ka publikuar “Korriere dello Sport” me shqiptarin që do të kalojë në formë huazimi te Nica nga Bayern Leverkuseni. Reprezentuesi i Zvicrës, Mehmedi me Leverkusenin ka kontratë valide deri