Skualifikim rekord për mbrojtësin Saviç të Atl.Madrid! UEFA nuk fal as Simeonen

Ndeshja e 1/16 së finales kundër Çelzit në kuadër të Ligës së Kampionëve i ka kushtuar shtrenjtë Atletiko Madridit. UEFA në fakt ka dënuar “jorganxhinjët” dhe në veçanti mbrojtësin Stefan Saviç dhe trajnerin Diego Pablo Simeone. I pari, i përjashtuar në ndeshjen kundër londinezëve, u skualifikua për katër ndeshje si fajtor për

Kondogbia nesër kalon testet mjekësore, gati të veshë fanellën e Atl.Madridit

Mesfushori i Valencias, Zhofri Kondogbia do të kalojë te Atletiko Madridi për shumën e 20 milion eurove, njofton “AS”, përcjellë “infOSport.mk”. Mesfushori nga Gana te Atletiko Madridi pritet të zëvendësojë Tomas Partej, i cili kaloi në rradhët e Arsenalit për shumën e 50 milion eurove. Është La Liga që ju ka dhënë

Futbollisti i njohur i Atl.Madrid rezulton pozitiv me “Covid 19”

Atletiko Madridi ka njoftuar se futbollisti i tyre, Hoze Maria Himenez ka rezultuar pozitiv me “Covid-19”. Një gjë të tillë skuadra nga “Vanda Metropolitano” ka konfirmuar përmes një komunikate të publikuar në profilin zyrtar në “Twitter”. https://twitter.com/atletienglish/status/1308374453118791680 Mbrojtësi uruguaian në pritje të testeve të tjera do të zhvillojë stërvitje individuale. Himenez është asimptomatik

Probleme ende pa nis sezoni për Atl.Madridin, dy futbollistë pozitiv me “Covid 19”!

Atletiko Madridi ka dalë me një komunikim zyrtar për shtyp ku konfirmon se dy futbollistë të  tyre kanë rezultuar pozitiv me “Covid-19”. Bëhet fjalë për sulmuesin e njohur, Diego Kosta dhe Arias. Skuadra nga “Vanda Metropolitano” në këtë mënyrë humbet dy lojtarë të rëndësishëm për fillimin e sezonit të ri në

Morata tregon nëse do festonte po të shënonte sonte ndaj Juves

Alvaro Morata ka lënë një pjesë të zemrës në Torino, ku ka luajtur me Juventusin në periudhën 2014-2016. Tani, megjithatë, me fanellën e Atletiko Madridit prej disa javësh, do të përballet si kundërshtar pikërisht me “Zonjën e Vjetër” në Ligën e Kampionëve sonte në “Ëanda Metropolitano”. "Unë e di se fitimi

Dita e sotme vjen me një lajm të mirë për ‘interistat’

Dita e sotme vjen me një lajm të mirë për gjithë tifozët e Interit, pasi skuadra e tyre është shumë afër që të kryej një prej lëvizjeve më të mëdha në këtë afat kalimtar. “Calciomercato” shkruan se “zikaltrit” janë afër të nënshkruajnë me qendërmbrojtësin e Atletiko Madridit, Diego Godin. Uruguajani me ‘neroaxurrët’

ZYRTARE, Atl. Madridi përfitoi afër 50 mln euro nga shitja e dy futbollistëve të saj

Vetëm dy ditë para mbylljes së merkatos së futbollit në Kinë, Janik Fereira Karasko dhe Nikolas Gajtan i janë bashkuar skuadrës së Dalian Ifan, duke u larguar nga skuadra spanjolle e Atletiko Madridit. Klubet nuk kanë shpalosur detaje rreth shumë së transferimit të tyre, mirëpo sipas asaj që raportojnë mediat spanjolle,