Bomberi nga Maqedonia largohet nga Feronikeli!

Pas Besmir Bojkut rrugës së ndarjes me Feronikelin është edhe sulmuesi maqedonas, Marko Simonovski, njofton “infOSport.mk”. Ish sulmuesi i Metalurgut bëri një sezon të shkëlqyeshëm me Feronikelin në Superligën e Kosovës, duke rezultuar si golashënuesi më i mirë i skuadrës nga Drenasi, që vetëm në fund siguroi mbijetesën në mesin e

Plotë 6 largime nga Feronikeli!

Feronikeli prej dje edhe zyrtarisht ka nisur fazën përgatitore, teksa kryetrajneri i kësaj skuadre Klodian Duro ka mbajtur fjalimin dhe seancën e parë stërvitore për stinorin pranveror të kampionatit. Në dispozicion të Duros ishte edhe përforcimi më i fundit i kësaj skuadre Damir Kojasheviç, një ish futbollistë i Vardarit, ndërkohë që

Feronikeli i Bojkut nisi përgatitjet për stinorin pranveror, në stërvitje zbret edhe ish futbollisti i Vardarit

Skuadra e Feronikelit, pjesë e së cilës është edhe strugani Besmir Bojku, prej sot edhe zyrtarisht ka nisur përgatitjet për pjesën pranverore në elitën e futbollit kosovar, njofton “infOSport.mk”. Pas pushimit aktiv, futbollistët e Niklit janë grumbulluar përsëri sot në stadiumin “Rexhep Rexhepi”. Skuadrës i është bashkuar edhe transferimi më i ri,

E premtja në futbollin kosovar dhuron duelin mes ish kampionëve, Prishtinës dhe Feronikelit

E premtja është e rezervuar edhe për një derbi tjetër shqiptarë, këtë herë atë në Kosovës midis ish kampionëve, Prishtinës dhe Feronikelit, ndeshje kjo që do të zhvillohet në stadiumin ‘Fadil Vokrri’ me fillim nga ora 13:00. FC Prishtina në pesë ndeshjet e fundit ka një seri të mirë të rezultateve,

Drita e Ardian Nuhiut superiore, fitojnë edhe Gjilani i Useinit dhe Feronikeli i Bojkut

Drita e Ardian Nuhiut nuk e ka diskutuar në asnjë moment fitoren në takimin e sotëm të javës së 13-të në Superligën e Kosovës, duke mundur 4:1 në udhëtim skuadrën e Besës nga Peja, njofton “infOSport.mk”. Dy futbollistë bartën mbi supe këtë fitore të skuadrës gjilanase, që në këtë mënyrë barazohet