Drita e Ardian Nuhiut mundi Arbërinë, Duro arrinë fitoren e parë me Feronikelin

Dy takimet e javës së 8-të në elitën e futbollit kosovar kanë prodhuar vetëm nga një gol dhe fitoret e Dritës dhe Feronikelit,njofton “infOSport.mk”. Skuadra kampione në fuqi e Dritës mundi në Obiliq skuadrën e Arbërisë së Arbnor Morinës me rezultatin minimal 1:0. Golin e vetëm për gjilanasit e realizoi Bujar

Ish futbollisti i Kombëtares shqiptare merr drejtimin e Feronikelit!

Feronikeli ka gjetur pasardhësin e trajnerit Afrim Tovërlani, i cili dha dorëheqje pas disfatës që skuadra nga Drenasi e pësoi dy ditë më parë nga Drita e Ardian Nuhiut. “Gazeta Olle” mëson se tre herë kampionët e Kosovës kanë arritur marrëveshje me ish futbollistin e Kombëtares shqiptare, Klodian Duro. Palët janë parë

Arbëria e Sunaj Hasan nuk mposhtet, barazon me Feronikelin e Bojkut

Para pak çastesh ka përfunduar ndeshja e parë e javës së katërt në Superligën e Kosovës, mes Arbërisë dhe Feronikelit, njofton “infOSport.mk”. Ndeshja e zhvilluar sot në stadiumin ‘Agron Rama’ në Obiliq ka përfunduar me rezultatin e barabartë dhe pa gola, pavarësisht rasteve nga të dyja skuadrat. Te ekipi vendas edhe njëherë

Besmir Bojku edhe sezonin e ri do të jetë pjesë e Feronikelit

Besmir Bojku ka vendosur të vazhdojë rrugëtimin e tij me skuadrën kosovare të FC Feronikelit. Mesfushori strugan i cili kaloi një sezon fantastik me skuadrën nga Drenasi, bindi drejtuesit e Feronikelit për një marrëveshje të re me KF Shkendijën, duke zgjatur bashkëpunimin me Bojkun edhe për sezonin e ardhshëm. Besmir Bojku

Edhe Bojku negativ, të enjten i bashkohet Feronikelit

Si shumica e futbollistëve nga vendi ynë që luajnë në Superligën e Kosovës, edhe strugani Besmir Bojku gjatë ditës së sotme i është nënshtruar testit anti “Covid 19”, njofton “infOSport.mk”. Rezultati doli të jetë negativ, ashtu që Bojku të enjten pritet ti bashkohet skuadrës së Feronikelit, te e cila skuadër po

Ylli i përfaqësueses së Kosovës: Karrierën time do ta përfundojë te Feronikeli

Me kampionatin e pezulluar norvegjez, Herolind Shala, anëtar i përfaqësueses së Kosovës është duke u stërvitur në mënyrë individuale për ta ruajtur formën e tij. Këtë vikend ai ishte i ftuar në “Radio Rilindja Norëay” për të rrëfyer detaje nga karriera e tij, transmeton Gazetasheshi.com. Ai po ashtu nuk ngurroi as të