Ballkani i Munishit rrëshqet sërish, Feronikeli nuk gabon ndaj Dukagjinit

Skuadra e Ismet Munishit, FC Ballkani, ka bërë edhe një hap tjetër fals, duke barazuar pa gola në transfertën me Flamurtarin, njofton “infOSport.mk”. Skuadra lidere deri para rifillimit të kampionatit elitar në Kosovë, edhe në këtë ndeshje nuk arriti të gjejë golin, ndërsa kjo bënë që skuadra nga Theranda të mbetet

Pas Useinit, edhe një tetovar tjetër padit Flamurtarin e Vlorës

Futbollisti me origjinë nga Tetova, Lirim Mema, i cili gjatë afatit kalimtarë të dimrit iui bashkua Dritës së Gjilanit, në një intervistë për të përditshmen shqiptare “Panorama Sport” ka konfirmuar se çështjen me klubin e Flamurtarit nga Superliga shqiptare nuk e ka mbyllur dhe për mos kryerjen e obligimeve ai

Flamurtari i Vlorës nuk dorëzohet, në bisedime me ish futbollistin e Milanit!

Flamurtari po kalon një moment shumë të vështirë, teksa ndodhen në fund të renditjes dhe rrezikojnë seriozisht rënien një kategori më poshtë, por kjo nuk i ndalon vlonjatët të përforcojnë ekipin. Ditën e djeshme, administratori Sinan Idrizi, u shpreh se po punon për të përforcuar ekipin, duke thënë se do të

Shkupi i nis me barazim miqësoret në prag të stinorit pranveror

Shkupi ka barazuar pa gola në ndeshjen e parë miqësore të zhvilluar ndaj Flamurtarit të Prishtinës, njofton “infOSport.mk”. Ndeshja në fjalë u zhvillua në terenet pranë Federatës së Futbollit të Maqedonisë, ndërsa të dy trajnerët vendosën të u japin mundësinë të gjithë futbollistëve që kishin në disponim. Trajneri i “bardhekaltërve” nga Çairi,

Ersin Fetahi ndërpret bashkëpunimin me Flamurtarin e Prishtinës

Ersin Fetahi ka ndërprerë bashkëpunimin me Flamurtarin e Prishtinës, skuadër kjo që garon në Superligën e Kosovës, njofton “infOSport.mk”. Lajmin për “infOSport.mk” e konfirmoi vetë futbollisti tetovar, i cili me fanellën e skuadrës nga kryeqendra kosovare numëron 8 paraqitje. “Për arsye personale vendosa për shkëputjen e kontratës me ekipin e Flamurtarit, te

Pollozhani nuk dorëzohet, në moshën 37-vjeçare i bashkohet Skënderbeut!

Artim Pollozhani nuk dorëzohet dhe vazhdon të jetë aktiv në futbollin e luajtur edhe në moshën 37-vjeçare. Strugani gjatë ditës së hënë ka dalë në stërvitje me Skënderbeun, aty ku gjen ish-trajnerin Ilir Daja, me të cilin kishte qenë së fundmi bashkë te Flamurtari. Pak ditë më parë, Pollozhani la futbollin,

Pollozhani ende pa filluar punën e drejtorit sportiv te Flamurtari, jep dorëheqje!

Artim Pollozhani ende pa nisur mirë punën edrejtorit sportiv te Flamurtari i Vlorës, ka vendosur të jap dorëheqje të parevokueshme. Një gjë të tillë ka njoftuar “Panorama Sport”, sipas të cilit medium lamtumirën skuadrës vlonjate ende pa nisur sezoni i ka dhënë edhe trajneri Gerd Haxhiu. Sipas të njëjtit burim shkak për

Labunishta barazoi ndaj Flamurtarit të Artim Shaqirit

Labunishta dhe Flamurtari i Prishtinës, që udhëhiqet nga strategu strugan, Artim Shaqiri, gjatë ditës së sotme në Ladorishtë zhvilluan një ndeshje miqësore, e cila në fund u mbyll me shifrat 2:2, njofton “infOSport.mk”. Ishte kjo një ndeshje e barabartë, në të cilën të dyja skuadrat kishin momentet e tyre, ndërsa golat